Bernvakario priesaika

Bernvakario Priesaika

Priesaika BernvakariuiDažniausiai bernvakaris yra siejamas su paskutine viengungiška būsimojo jaunavedžio naktimi, kurios metu jaunuoliai vaikšto po barus ir klubus bei linksminasi iki soties. Tačiau iš tiesų ši šventė turėtų būti susijusi su būsimo jaunojo pasiruošimo vedybiniam gyvenimui patikrinimu, kuomet šventės dalyviai bernvakario metu sugalvoja aibę įvairiausių užduočių, skirtų būsimojo jaunojo atsakomybės ir ryžto patikrinimui. Šiais laikais į tokias užduotis dažniausiai yra žiūrima pakankamai komiškai, kad šventė nevirstų rimtu renginio, o jos prisiminimai būtų kuo geriausi. Taip pat populiarėja ir bernvakario priesaikos idėja, kuria jaunavedys prisižadėtų savo draugams ne tik branginti savo būsimąją žmoną bei įdėti visas pastangas, kad vedybinis gyvenimas būtų sėkmingas, bet ir pažadėtų neapleisti savo draugų.

Priesaika nebūtinai turėtų būti rimta, ją galėtų pasirašyti ir pats būsimasis jaunikis, arba, ją kaip siurprizą galėtų parašyti jaunavedžio draugai. Jei trūksta minčių ir idėjų šiai linksmai užduočiai, jų visuomet galima pasiieškoti internete. Mūsų siūlomas bernvakario priesaikos tekstas:

Aš, Vardas Pavardė,

pasižadu savo būsimai žmonai (žmonos vardas pavardė) bei savo draugams, kad darysiu viską, ką galėsiu, jog galėčiau vykdyti visus šios priesaikos punktus, siekdamas, jog mano vedybinis gyvenimas būtų sėkmingas:

 1. Ginčų metu visuomet stengsiuosi išklausyti savo žmoną bei suprasti jos požiūrį, net jei jam ir nepritarsiu.
 2. Stengsiuosi suprasti ir bent pabandysiu pamėgti žmonos pomėgius ir hobius, kad kuo daugiau laisvalaikio galėtume leisti kartu.
 3. Jei būsiu neteisus, nebijosiu prisipažinti, jog klystų ir stengsiuosi ištaisyti savo klaidas.
 4. Kuo dažniau stengsiuosi nustebinti savo žmoną.
 5. Padėsiu žmonai atlikti buities darbus kad ir koks pavargęs būčiau.
 6. Kad ir kiek laiko atimtų mano darbas ir šeimyninis gyvenimas, niekuomet neapleisiu savo draugų ir netapsiu abejingas jų problemoms.
 7. Stengsiuosi žmonai būti atviras ir pasipasakoti apie savo problemas.
 8. Visuomet rasiu kantrybės ir laiko išklausyti žmonos problemų bei padėti jas jai išspręsti.
 9. Vedybinio gyvenimo patirtimi dalinsiuosi su draugais, ypač su tais, kurie patys ruošis pradėti kurti šeimą.
 10. Už kiekvieną neigiamą pasisakymą stengsiuosi atsilyginti bent dešimtimi gerų.
 11. Kuo dažniau žmonai priminsiu, kokia ji man yra brangi ir kaip man jos reikia.
 12. Kad ir kiek turėčiau prisitaikyti siekdamas sėkmingos santuokos, niekuomet neprarasiu savo tapatumo ir neapleisiu savo pomėgių.
 13. Grįždamas namo blogą nuotaiką ir stresą paliksiu darbovietėje.
 14. Dovanosiu žmonai gėlių dažniau nei per gimtadienį ar Valentino dieną.
 15. Palaikysiu šiltus santykius su žmonos šeima, siekdamas kad ir jie taptų mano šeimos dalimi, o aš – jų. 

Būsimas jaunasis